PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1073}
7,9 54 767
ocen
7,9 10 1 54767
8,6 33
oceny krytyków
Ziemia obiecana
powrót do forum filmu Ziemia obiecana

Dlaczego słowa aktorów nie pokrywają się z ich ruchem warg? Zupełnie jakby film był dubbingowany. Ostatnio oglądałem "Sanatorium pod klepsydrą" Hasa i tam było podobnie, chociaż nie było to tak rażące i irytujące jak tutaj. Natomiast w amerykańskich filmach z lat 70-tych nie zauważyłem nic takiego. Czy tak kiepskie udźwiękowienie dialogów było normą w tamtych czasach w Polsce i od czego to zależało ?

ocenił(a) film na 7
AtticusFinch_2

Też się nad tym dźwiękiem zastanawiam,myślałem,że w starszych polskich filmach nie było tego problemu,a tu ewidentnie dźwięk nie pokrywał się z wypowiedziami.
Ciekawe czy w pozostałych filmach Wajdy i generalnie w najlepszych filmach polskich lat 60-80 często to występowało,czy to jeden z niewielu takich przypadków.

Strasznie mi to przeszkadzało podczas seansu,dobrze,że chociaż pod koniec było tylko trochę lepiej,więc wytrwałem. W pewnym momencie zatrzymałem oglądanie i myślałem,czy nie przestać.

Myślałem,że to tylko w ostatnich latach jest problem. Mam nadzieję,że to wyjątek i nie będzie tego w innych starszych,polskich filmach,z którymi będę się zapoznawał.

Jakby ktoś mógł coś powiedzieć co z tym dźwiękiem,to byłoby dobrze. Lepiej wiedzieć,gdzie mam się spodziewać nędznego udźwiękowienia,niż nieprzyjemnie się zaskoczyć w trakcie oglądania.

ocenił(a) film na 6
Diego_

To jest socjalistyczne niechlujstwo.
Teraz oszczędza się na postsynchronach (ponownym dogrywaniu dźwięku dialogów), stąd we współczesnych polskich filmach wszyscy narzekają na niezrozumiałe dialogi. Za komuny postsynchrony były zawsze robione ale w tym przypadku są straszliwie rozjechane. Szkoda im było czasu na poprawki i montaż albo, jak to w socjalizmie, brak było materiałów potrzebnych do poprawek.

ocenił(a) film na 10
AtticusFinch_2

Za głupi jesteś, żeby słyszeć o postsynchronach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones